Összes oldalmegjelenítés

2010. december 19., vasárnap

Rövidesen fotózom az elkészült házikókat! Kukkants vissza később!

Kisfiam karácsonyfája

 Petit is magával ragadta a karácsonyi készülődés varázslatos hangulata . Plédből készített karácsonyfát.
Én pedig nem győzöm csodálni a gyermeki fantázia és kreativítás kifogyhatalan tárházát.

Így készült: 

A karácsonyfa alapja egy virágformájú magasító -normál üzemmódban erre lép fel, hogy elérje a mosdót- .
Erre helyezte rá a kivizöld IKEA-s billenőlap ülőkét -melyet jelenleg nem lehet kapni, pedig ragyogó mozgásfejlesztő eszköz-.Azután a zöld plédből fodros szélű kúpot formázott, melyet piros szalaggal tekert körbe. A tetejére felkerült a frissen vásárolt csillagdísz és ide-oda pedig néhány műanyag gömb.

Azután csak annyit mondott: " Tadammmmm!"- és elkészült a nagy mű.
...és íme a boldog alkotó!

Így készült a takaró

Első lépésként megterveztem a mintát, majd kiosztottam a rendelkezésre álló anyagokat a minta egyes részeihez. Azután a minta elemeket egyesével kétoldalas ragasztófátyolra másoltam és rávasaltam a megfelelő színű anyagra. Vigyázzunk, mert ekkor a minta tükörképével kell dolgoznunk!



Kivágtam a mintaelemeket.
Elhelyezgettem a díszítendő anyagon.

...míg végül összeállt a minta. A varrógép cikk-cakk programját a lehető legsűrűbbre állítva körbevarrtam az anyagok széleit. A himzéshez ezüst himzőfonalat választottam .

Végül rávartam a piros karácsonyi mintás anyagra az applikát alapanyagot és összedolgoztam a töltővliessel.

...és íme az eredmény!

gyermek takaró karácsonyi mintával

Peti szobájába karácsonyi takaró készült , melyet applikációval díszítettem . Az eredménnyel nem vagyok 100%-ig elégedett. A vajszínű középrészt tervezem zöld karácsonyi skótkockás keretbe rakni. A kérdés csak az , hogy mikor. Ugyanis ilyesmire éjjel van csak idő, akkor pedig az én Petikém ezzel a takaróval alszik. Lehet, hogy márcsak jövő karácsonyra készül el a végleges változat?

2010. december 18., szombat

házikó

Elkészült az első házikó :-) Így néz ki, bár a lámpafény nem kedvezett a színeknek.

mézeskalács

...és íme, a sok-sok finom illatos kalácska.

Mézeskalács receptem:     -melyet Emikétől kaptam, aki mostmár az égből vigyáz ránk

60 dkg fehér liszt
25 dkg porcukor
25 dkg margarin
1 kávéskanál szegfűszeg
1 kávéskanál fahéj
1 kávéskanál szódabikarbóna
1 egész tojás ,plusz 1 tojás sárgája
6 evőkanál olvasztott méz
reszelt citromhéj

Máz:
1 tojásfehérje 12dkg porcukor és 1/2 citrom leve

A tészta hozzávalóit kenyérsütő géppel összedagasztom, nyújtom, szaggatom, sütöm és végül díszítem.

Mézeskalács című versem

Ezt a verset idén karácsonyra írtam. Nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy a sorokat a kisfiammal való mézeskalács sütögetések inspirálták. Ime a kép..." liszt és mosoly minden arcon"



Mézeskalács


Apró kezek dagasztanak,
mézeskalács készül.
Fahéj,ánizs és akácméz,
mind-mind bele kerül.


Szorgos kezek gyúrják, nyújtják
a tésztát laposra.
Liszt ésmosoly minden arcon.
Nyújtsuk jó vékonyra!

Ügyes kezek készítenek
szebbnél szebb formákat,
a sütemény szaggatókkal
kis fenyőt formáznak.

Melegszik már a sütő is,
süteményre várva.
Kis szusszanás..., és megsült
mézesünk barnára.

Apró kezek feldíszítik
szépül a sütemény,
édes gyöngyök és cukormáz
mindegyik tetején.

Elkészült a sok-sok díszes
illatos kalácska.
Kicsi doboz rejti őket,
szent ünnepet várva.